Sot nis Rrethi Çiklistik. Vllaznia pretendente si ekip dhe si individ

Shtator 26th, 2017
Paraditen e sotme do të nisë Rrethi i Parë Çiklistik për juniorë dhe ...

Vllaznia- Kastrioti nesër në orën 15.30 në "Reshit Rusi"

Shtator 26th, 2017
Ndeshja e kthimit e turit të parë të Kupës së Shqipërisë,ajo në mes ...

Vllaznia shpallet nënkampione e vendit në taekondo

Shtator 26th, 2017
Ditën e djeshmë është zhvilluar në Tiranë kampionati kombëtar i ...

Rikthehet Bekim Balaj pas 55 ditësh, fiton edhe Akhmat Grozni

Shtator 26th, 2017
Sulmues shkodran Bekim Balaj rikthehet të luajë sërish për skuadrën e ...

Zmijani: Sot me Vllaznia U-19 shkruajmë historinë në Champions për të rinj

Shtator 26th, 2017
Kur sot në orën 18:00, Vllaznia U-19 do të zbresë në fushën e ...

Një kartvizitë shkodrane që duhet korigjuar

Shtator 26th, 2017
Opinion nga Roland LuçiThuhet se kartivizitat e nje shteti jane ...

Vllaznia B", gati të ndalë edhe Kastriotin të shtunën

Shtator 26th, 2017
Javën që shkoi "Vllaznia B" mori pikën e parë në kampionatin e ...

KATEGORIA E PARE

TE FUNDIT

Ashtu siç pritej, Vllaznia dhe çiklistët e saj kanë dominuar në etapën e parë të Rrethit Çiklistik të të rinjve, Rreth ky që ka startuar paraditen e sotme.Ekipi shkodran ka zënë vendin e parë në renditjen ekipore ndërkohë që Bruno Kola ka zënë vendin e parë në renditjen ekipore ndërsa Astrit Kronaj të tretin. Etapa e parë e Rrethit ka qenë ajo me itinerar Durrës- Elbasan e cila është karakterizuar nga një ritëm i kënaqshëm dhe pavarësisht tentativa të herëpashershme  të çiklistëve për shkëputje, ato kanë mbërritur në grup në Elbasan.

Ditën e djeshmë është zhvilluar në Tiranë kampionati kombëtar i taekondosë për të gjitha grupmoshat. Ky ka qenë kampionati i 22-te kombetar dhe u zhvillua ne pallatin e sportit Asllan Rusi te Tiranes ku moren pjese 260 sportista nga 24 ekipe. Ekipi i Vllaznise konkuroi me 31 sportista nga te gjitha grupmoshat dhe u prezantua me 3 arbitra: Vlerar Bekteshi (kryegjyqtar), Bledar Vukaj dhe Gramoz Hasa.

Paraditen e sotme do të nisë Rrethi i Parë Çiklistik për juniorë dhe kadetë. Federata Shqiptare e Çiklizmit ka vendosur të punojë dhe të investojë tek çiklistët e së ardhmes meqë po rritet një brez i talentuar sportistësh dhe për këtë arsye, ka vendosur të organizojë për herë të parë një Rreth të tillë. Pjesmarrës do të jenë të gjithë ekipet e vendit me sportistët e tyre më të mirë dhe padyshim që është edhe Vllaznia.

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree