Ademi: Kemi shumë borxhe të trashëguara por mbështetja financiare Vllaznisë nuk do t'i mungojë

Shtator 21st, 2017
Pavarësisht zhgënjimit që i solli humbja e fundit me Teutën, ...

Sot pritet vendimi final i UEFA-s. Vllaznia femra ka shpresa për kualifikim

Shtator 21st, 2017
Dita e sotme do të jetë vendimtare për fatet e ekipit të Vllaznisë së ...

Një foto që flet shumë. Akademia Vllaznia, krenaria e klubit shkodran

Shtator 21st, 2017
Nëse Vllaznia sot ka diçka që mund të krenohet, padyshim që ajo është ...

Dështon zhvillimi i Asamblesë së Vllaznisë. Futbollistët sërish pa lekë

Shtator 21st, 2017
Paraditen e sotme duhej të ishte zhvilluar mbledhja e Asamblesë së KF ...

Gjyrezi: Shtyrja e mbledhjes së Asamblesë nuk do ndikojë tek ecuria e Vllaznisë

Shtator 21st, 2017
Shtyrja e miratimit të fondit nga Asambleja e KF Vllaznia sh.a pritet ...

Reagon Vllaznia: Kush shpif për ne, do përfundojë në Gjykatë

Shtator 21st, 2017
Lajmet që kanë qarkulluar sot nëpër rrjete sociale apo dhe në portale ...

Enes Isufi grumbullohet sërish me kombëtaren U-19

Shtator 21st, 2017
Një tjetër lajm i mirë për futbollistin 17 vjeçar shkodran Enes ...

TE FUNDIT

Ndonëse temperaturat kanë qenë të larta për gjatë gjithë verës që lamë pas, çiklistët e Vllaznisë nën drejtimin e trajnerit Leonat Kola për asnjë moment nuk kanë qëndruar pushim. Fillimisht, përgatitjet janë zhvilluar për kampionatin ballkanik ndërsa së fundi, tashmë e gjithë vëmendja është përqendruar tek Rrethi Çiklistik që do të zhvillohet në fundin e muajit shtator. Federata Shqiptare e Çiklizmit ka vendosur të organizojë për herë të parë në histori një Rreth për juniorë dhe kadetë.

Është zhvilluar edicioni i dytë "Triathlon Labeat". Në këtë aktivitet kanë marrë pjesë 50 garues nga Kosova, Mali i Zi, Tirana dhe Shkodra. Si♪ dihet, ky aktivitet përfshin një garë në tre lloje sportesh: atletikë, not dhe çiklizëm. Kanë ndihmuar në zhvillimin e tij Bashkia Shkodër, shoqata The Door, Malteser dhe kompania "B2".

Dita e sotme është e veçantë për ish-kampionin e madh të mundjes Rrok Bardeli. Ai feston 60 vjetorin e tij të lindjes dhe natyrisht që në një përvjetor të tillë nuk ka sesi t'i mungojnë urimet e shumta të shokëve, miqve dhe kolegëve të tij. 10 titujt kampion, fitoret e panumërta në tapet ndaj kundërshtarëve të ndryshëm, e kanë bërë atë të jetë i veçantë. E me këtë përvjetor, nuk na mbetet gjë tjetër veçse t'i urojmë edhe 100 vite të tjera të lumtura.

KATEGORIA E PARE

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree