Ademi: Kemi shumë borxhe të trashëguara por mbështetja financiare Vllaznisë nuk do t'i mungojë

Shtator 21st, 2017
Pavarësisht zhgënjimit që i solli humbja e fundit me Teutën, ...

Sot pritet vendimi final i UEFA-s. Vllaznia femra ka shpresa për kualifikim

Shtator 21st, 2017
Dita e sotme do të jetë vendimtare për fatet e ekipit të Vllaznisë së ...

Një foto që flet shumë. Akademia Vllaznia, krenaria e klubit shkodran

Shtator 21st, 2017
Nëse Vllaznia sot ka diçka që mund të krenohet, padyshim që ajo është ...

Dështon zhvillimi i Asamblesë së Vllaznisë. Futbollistët sërish pa lekë

Shtator 21st, 2017
Paraditen e sotme duhej të ishte zhvilluar mbledhja e Asamblesë së KF ...

Gjyrezi: Shtyrja e mbledhjes së Asamblesë nuk do ndikojë tek ecuria e Vllaznisë

Shtator 21st, 2017
Shtyrja e miratimit të fondit nga Asambleja e KF Vllaznia sh.a pritet ...

Reagon Vllaznia: Kush shpif për ne, do përfundojë në Gjykatë

Shtator 21st, 2017
Lajmet që kanë qarkulluar sot nëpër rrjete sociale apo dhe në portale ...

Enes Isufi grumbullohet sërish me kombëtaren U-19

Shtator 21st, 2017
Një tjetër lajm i mirë për futbollistin 17 vjeçar shkodran Enes ...

Rrok Bardeli, 60 vjetori i një kampioni të madh

01 Shtator 2017
Author :  

Dita e sotme është e veçantë për ish-kampionin e madh të mundjes Rrok Bardeli. Ai feston 60 vjetorin e tij të lindjes dhe natyrisht që në një përvjetor të tillë nuk ka sesi t'i mungojnë urimet e shumta të shokëve, miqve dhe kolegëve të tij. 10 titujt kampion, fitoret e panumërta në tapet ndaj kundërshtarëve të ndryshëm, e kanë bërë atë të jetë i veçantë. E me këtë përvjetor, nuk na mbetet gjë tjetër veçse t'i urojmë edhe 100 vite të tjera të lumtura.

Bashkangjitur, një shkrim i publikuar kohë më parë nga "Shkodra Sport" për karrierën e tij sportive.
http://www.shkodrasport.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=9043:rrok-bardeli-kampioni-i-madh-i-vllaznise-ne-mundjen-e-lire&lang=en

KATEGORIA E PARE

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree