Ademi: Kemi shumë borxhe të trashëguara por mbështetja financiare Vllaznisë nuk do t'i mungojë

Shtator 21st, 2017
Pavarësisht zhgënjimit që i solli humbja e fundit me Teutën, ...

Sot pritet vendimi final i UEFA-s. Vllaznia femra ka shpresa për kualifikim

Shtator 21st, 2017
Dita e sotme do të jetë vendimtare për fatet e ekipit të Vllaznisë së ...

Një foto që flet shumë. Akademia Vllaznia, krenaria e klubit shkodran

Shtator 21st, 2017
Nëse Vllaznia sot ka diçka që mund të krenohet, padyshim që ajo është ...

Dështon zhvillimi i Asamblesë së Vllaznisë. Futbollistët sërish pa lekë

Shtator 21st, 2017
Paraditen e sotme duhej të ishte zhvilluar mbledhja e Asamblesë së KF ...

Gjyrezi: Shtyrja e mbledhjes së Asamblesë nuk do ndikojë tek ecuria e Vllaznisë

Shtator 21st, 2017
Shtyrja e miratimit të fondit nga Asambleja e KF Vllaznia sh.a pritet ...

Reagon Vllaznia: Kush shpif për ne, do përfundojë në Gjykatë

Shtator 21st, 2017
Lajmet që kanë qarkulluar sot nëpër rrjete sociale apo dhe në portale ...

Enes Isufi grumbullohet sërish me kombëtaren U-19

Shtator 21st, 2017
Një tjetër lajm i mirë për futbollistin 17 vjeçar shkodran Enes ...

Zhvillohet "Triathlone Labeat 2017". Interesim i madh për të

04 Shtator 2017
Author :  

Është zhvilluar edicioni i dytë "Triathlon Labeat". Në këtë aktivitet kanë marrë pjesë 50 garues nga Kosova, Mali i Zi, Tirana dhe Shkodra. Si♪ dihet, ky aktivitet përfshin një garë në tre lloje sportesh: atletikë, not dhe çiklizëm. Kanë ndihmuar në zhvillimin e tij Bashkia Shkodër, shoqata The Door, Malteser dhe kompania "B2".

Nga viti në vit, Triathlone po merr përmasa edhe më të madhe dhe interesi po rritet. Për t'u veçuar është fakti se në garën e meshkujve më të mirët kanë rezultuar dy sportistë malazezë të cilët kanë treguar një nivel të lartë dhe për rrjedhojë kanë zënë vendet e para.

Për të rritura ka fituar Debora Keçi ndërsa për kategoritë juniorë dhe kaddetë kanë fituar Gleart Golemi dhe Endrin Hoti. Në ceremoninë e vlerësimit të më të mirëve, ka marrë pjesë edhe kryebashkiakja Voltana Ademi e cila ka uruar fituesit por edhe organizatorët për këtë sipërmarrje shumë interesante.

© shkodrasport.com

KATEGORIA E PARE

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree