Vllaznia në mundje renditet në vend të tretë në kampionatin kombëtar

November 19th, 2017
Ndonëse pa kampionin Qamil Bajrami në gjirin e tij, ekipi i mundjes ...

Gjoka e pranon: Vllaznia po vuan presionin e pozicionit në renditje

November 19th, 2017
Trajneri i Vllaznisë, Ernest Gjoka e ka pranuar se skuadra e tij po ...

Historia e gabimeve vazhdon. Vllaznia mundet 0-1 edhe në Durrës

November 19th, 2017
Skuadra shkodrane e pëson sërish. Edhe në Durrës ndaj Teutës pasditen ...

Uendi Vecaj, kjo video tregon pse ai përfundoi tek Dinamo Zagreb

November 19th, 2017
Në limitet e merkatos së verës, mesfushori sulmues i Vllaznisë Uendi ...

Elmir Lekaj me dygolëshin e tij i jep fitoren Vllaznia U-19 ndaj Portos

November 19th, 2017
Dy golat e shënuar nga mesfushori Elmir Lekaj i kanë dhënë fitoren ...

Vllaznia U-17 mund edhe Porton. Shënojnë Gjurkaj e Asllani

November 19th, 2017
Sukseset e Vllaznia U-17 vazhdojnë. Edhe në javën e tetë të ...

Bashkia nis procedurat për shitjen e Vllaznisë. Tender për vlerësimin e aseteve

November 19th, 2017
Ajo që është premtuar prej kohësh nga Bashkia Shkodër duket se më në ...

KATEGORIA E PARE

Zhvillohet "Triathlone Labeat 2017". Interesim i madh për të

04 Shtator 2017
Author :  

Është zhvilluar edicioni i dytë "Triathlon Labeat". Në këtë aktivitet kanë marrë pjesë 50 garues nga Kosova, Mali i Zi, Tirana dhe Shkodra. Si♪ dihet, ky aktivitet përfshin një garë në tre lloje sportesh: atletikë, not dhe çiklizëm. Kanë ndihmuar në zhvillimin e tij Bashkia Shkodër, shoqata The Door, Malteser dhe kompania "B2".

Nga viti në vit, Triathlone po merr përmasa edhe më të madhe dhe interesi po rritet. Për t'u veçuar është fakti se në garën e meshkujve më të mirët kanë rezultuar dy sportistë malazezë të cilët kanë treguar një nivel të lartë dhe për rrjedhojë kanë zënë vendet e para.

Për të rritura ka fituar Debora Keçi ndërsa për kategoritë juniorë dhe kaddetë kanë fituar Gleart Golemi dhe Endrin Hoti. Në ceremoninë e vlerësimit të më të mirëve, ka marrë pjesë edhe kryebashkiakja Voltana Ademi e cila ka uruar fituesit por edhe organizatorët për këtë sipërmarrje shumë interesante.

© shkodrasport.com

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree