Ademi: Kemi shumë borxhe të trashëguara por mbështetja financiare Vllaznisë nuk do t'i mungojë

Shtator 21st, 2017
Pavarësisht zhgënjimit që i solli humbja e fundit me Teutën, ...

Sot pritet vendimi final i UEFA-s. Vllaznia femra ka shpresa për kualifikim

Shtator 21st, 2017
Dita e sotme do të jetë vendimtare për fatet e ekipit të Vllaznisë së ...

Një foto që flet shumë. Akademia Vllaznia, krenaria e klubit shkodran

Shtator 21st, 2017
Nëse Vllaznia sot ka diçka që mund të krenohet, padyshim që ajo është ...

Dështon zhvillimi i Asamblesë së Vllaznisë. Futbollistët sërish pa lekë

Shtator 21st, 2017
Paraditen e sotme duhej të ishte zhvilluar mbledhja e Asamblesë së KF ...

Gjyrezi: Shtyrja e mbledhjes së Asamblesë nuk do ndikojë tek ecuria e Vllaznisë

Shtator 21st, 2017
Shtyrja e miratimit të fondit nga Asambleja e KF Vllaznia sh.a pritet ...

Reagon Vllaznia: Kush shpif për ne, do përfundojë në Gjykatë

Shtator 21st, 2017
Lajmet që kanë qarkulluar sot nëpër rrjete sociale apo dhe në portale ...

Enes Isufi grumbullohet sërish me kombëtaren U-19

Shtator 21st, 2017
Një tjetër lajm i mirë për futbollistin 17 vjeçar shkodran Enes ...

Çiklistët e Vllaznisë përgatiten për Rrethin Çiklistik

04 Shtator 2017
Author :  

Ndonëse temperaturat kanë qenë të larta për gjatë gjithë verës që lamë pas, çiklistët e Vllaznisë nën drejtimin e trajnerit Leonat Kola për asnjë moment nuk kanë qëndruar pushim. Fillimisht, përgatitjet janë zhvilluar për kampionatin ballkanik ndërsa së fundi, tashmë e gjithë vëmendja është përqendruar tek Rrethi Çiklistik që do të zhvillohet në fundin e muajit shtator. Federata Shqiptare e Çiklizmit ka vendosur të organizojë për herë të parë në histori një Rreth për juniorë dhe kadetë.

Ai do të zhvillohet në datat 26-29 shtator, në katër etapa teksa nisja do të bëhet nga Durrësi dhe pasi të kalojë në Elbasan dhe Fier, do të përfundojë në Vlorë. Objektivi i çiklistëve shkodranë padyshim që do të jetë fitorja si në renditjen individuale ashtu edhe në atë ekipore. Gjërat kanë shkuar mirë në këto përgatitje dhe padyshim që ekziston besimi se ashtu si në të gjitha garat e tjera që janë zhvilluar gjatë këtij viti, edhe në këtë të fundit, çiklistët e Vllaznisë do arrijnë të shpallen më të mirët.
© shkodrasport.com

KATEGORIA E PARE

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree