Vllaznia në mundje renditet në vend të tretë në kampionatin kombëtar

November 19th, 2017
Ndonëse pa kampionin Qamil Bajrami në gjirin e tij, ekipi i mundjes ...

Gjoka e pranon: Vllaznia po vuan presionin e pozicionit në renditje

November 19th, 2017
Trajneri i Vllaznisë, Ernest Gjoka e ka pranuar se skuadra e tij po ...

Historia e gabimeve vazhdon. Vllaznia mundet 0-1 edhe në Durrës

November 19th, 2017
Skuadra shkodrane e pëson sërish. Edhe në Durrës ndaj Teutës pasditen ...

Uendi Vecaj, kjo video tregon pse ai përfundoi tek Dinamo Zagreb

November 19th, 2017
Në limitet e merkatos së verës, mesfushori sulmues i Vllaznisë Uendi ...

Elmir Lekaj me dygolëshin e tij i jep fitoren Vllaznia U-19 ndaj Portos

November 19th, 2017
Dy golat e shënuar nga mesfushori Elmir Lekaj i kanë dhënë fitoren ...

Vllaznia U-17 mund edhe Porton. Shënojnë Gjurkaj e Asllani

November 19th, 2017
Sukseset e Vllaznia U-17 vazhdojnë. Edhe në javën e tetë të ...

Bashkia nis procedurat për shitjen e Vllaznisë. Tender për vlerësimin e aseteve

November 19th, 2017
Ajo që është premtuar prej kohësh nga Bashkia Shkodër duket se më në ...

KATEGORIA E PARE

Krista Kovaçi medalje ari në turneun ndërkombëtar të xhudos në Sofjes

13 November 2017
Author :  

Xhudistë e "Albania Judo Kodokan" kanë marrë pjesë në një tjetër aktivitet ndërkombëtar moshash të zhvilluar së fundmi në Sofje të Bullgarisë. Kemi të bëjmë me një turne shumë të njohur dhe të përvitshëm që zhvillohet atje dhe në edicionin e sivjetëm morën pjesë plot 800 sportistë nga 70 klube të shteteve të ndryshme.

Mes tyre, ka marrë pjesë edhe ekipi shqiptar i përbërë nga dy sportistet Krista Kovaçi dhe Kasandra Kovaçi.

luigj

Të shoqëruara nga trajnerët Aurora dhe Luigj Shkoza, ato kanë arritur të bëjnë një paraqitje shumë të mirë ku spikat sidomos Krista Kovaçi që ka sfiduar të gjitha kundërshtaret e saj duke merituar vendin e parë dhe medaljen e artë në peshën e vet, në grupmoshën ku ka konkurruar. Pjesmarrësja tjetër nga Shkodra, Kasandra Kovaçi ka zënë vendin e tretë dhe ka merituar medaljen e bronztë të këtij turneu të rëndësishëm.

© shkodrasport.com

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree