TE FUNDIT

"Vllaznia B" ka marrë një fitore me shumë vlera sot pasdite në Shijak ndaj Erzenit vendas me rezultatin 3-1. Por kjo gjë nuk u ka pëlqyer tifozëve dhe futbollistëve të skuadrës vendase të cilat kanë ushtruar dhunë gjatë gjithë pjesës së dytë dhe sidomos në fundin e ndeshjes ndaj futbollistëve të Vllaznisë. Madje, njëri prej tyre është goditur me mjete të forta. Policia është munduar të qetësojë gjërat por e ka patur shumë të vështirë madje futbollistët shkodranë janë detyruar të qëndrojnë për minuta të tëra në dhomat e zhveshjes në fundin e takimit derisa gjërat janë qetësuar.

Për javen e tete të kampionatit kombëtar të kategorisë së parë, Vllaznia B është mysafire në Shijak ku do të luajë përballë Erzenit vendas. Kuqeblutë e B-së që drejtohen nga trajneri Kraja vijnë në këtë ndeshje pas një fitore shumë të rëndësishme siç ishte ajo me pretendenten Besa, ndërkohë që në Shijak kërkojnë pikë të tjera për t’u rritur në klasifikim.

Skuadra shijakase është një nga më të mirat aktualisht të kampionatit të kategorisë së parë bashkë me Kastriotin, Besën dhe Egnatin megjithatë "Vllaznia B" do të tentojë ta sfidojë brenda në fushën e vet. Në kampin shkodran ka besim për këtë gjë sepse mundësitë dhe aftësitë për të fituar ndaj çdo kundërshtari i kanë.

Ka shëtitur në disa skuadra dhe së fundi është ndalur tek Kastrioti. Aty ku bashkë me trajnerin Samuel Nikaj dhe shkodranët e tjerë Alis Boci, Denis Dyca, Ergi Borshi e Erkan Spahija, e kanë dërguar këtë skuadër në vendin e parë në renditje dhe konsiderohet si pretendentja krysore për ngjitjen në Superligë.

Në pamje të parë nuk e ka shprehur, madje as në prononcimin e tij për mediat. Bëhet fjalë për trajnerin e "Vllaznia B" Ervis Kraja i cili pas fitores 1-0 të ekipit të tij ndaj ekipit të parë të klubit shkodran, ka ndjerë kënaqësinë e këtij suksesi por ndërkohë në fjalët e thëna për gazetarët, është treguar paksa "diplomat" kur ka thënë:

Pasditen e nesërme në "Reshit Rusi" do të luhet ndeshja miqësore në mes ekipit Vllaznia A dhe Vllaznisë B. Një takim i cili do t'u shërbejë trajnerëve të të dy ekipeve për të parë gjendjen e futbollistëve në prag të ndeshjeve të rradhës. Por, njëkohësisht, do të jetë një mundësi e mirë që trajneri Ernest Gjoka të shohë edhe ndonjë element të ekipit të dytë që mund t'i shërbejë në të ardhmen.

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree