TE FUNDIT

Dita e sotme do të jetë vendimtare për fatet e ekipit të Vllaznisë së femrave nëse do të kualifikohet për në turin e dytë të Ligës së Kampioneve apo jo. Ashtu siç është bërë e ditur,Komisioni Disiplinor i UEFA-s do të mblidhet gjatë orëve të paradites për të dhënë vendimin përfundimtar në lidhje me ekipin grek PAOK që aktivizoi një futbolliste të pafederuar në ndeshjet e turit të parë të Ligës së Kampioneve.

Vendimi përfundimtar i UEFA-s në lidhje me çështjen "PAOK" sa i takon reklamimit të bërë nga ekipi i futbollit të femrave të Vllaznisë, do të merret më 21 shtator.Ky është njoftimi zyrtar që i ka mbërritur pasditen e djeshme drejtuesve shkodranë përmes një emaili nga ana e institucionit të futbollit europian. Bashkë me të, i kanë mbërritur edhe të gjithë relacionet e mbledhura për këtë çështje dhe që do t'i bëhen të ditura trupës gjykuese pas tre ditësh.

Deri ditën e premte pritet që Komisioni i Disiplinës pranë UEFA-s të japë vendimin e tij për ekipin grek të futbollit të femrava, PAOK të Selanikut që kishte aktivizuar një futbolliste të pafederuar në ndeshjet e Ligës së Kampioneve. Vllaznia është në pritje të këtij vendimi sepse në rast dënimi të grekëve, do të jetë ajo që do të kualifikohet për në turin e dytë të këtij kompeticioni, si skuadra e renditur e dyta në grupin 10.

Mosmarrja ende e një vendimi për dënimin apo jo të ekipit të futbollit të femrave të PAOK, natyrisht që ka vënë në siklet drejtuesit e ekipit të Vllaznisë. Apelimi i tyre për aktivizimin e një futbollisteje të pafederuar nga grekët, po analizohet mirë nga Komisioni i Disiplinës së UEFA-s që duhej të kishte dhënë një vendim të premten e kaluar por ai ka vendosur ta shtyjë atë me idenë e mbledhjes së fakteve të reja. Por lajmi më i fundit që mësohet është se kjo shtyrje nuk do të zgjasë shumë.

Ditën e sotme është pritur të ketë një vendim në lidhje me ekipin e futbollit të femrave të PAOK tek i cili i kishte sytë dhe shpresat ekipi i Vllaznisë që mund ta zëvendësojë atë në turin e dytë të Champions League Women. Grekët kanë aktivizuar një futbolliste tjetër me një emër tjetër në ndeshjet e luajtura në Bosnjë dhe ekipi shkodran por edhe kampionia e Luksemburgut e kanë apeluar një veprim të tillë në UEFA.

Ditën e sotme do të mblidhet në Gjenevë të Zvicrës Komisioni Disiplinor i UEFA-s për të marrë në shqyrtim kërkesën e ekipeve të futbollit të femrave të Vllaznisë dhe Bettembourg të Luksemburgut. Të dy ato i kanë kërkuar këtij komisioni të marrë masa ndëshkimore për PAOK-un e Selanikut i cili në ndeshjet ndaj këtyre ekipeve ka aktivizuar një futbolliste tjetër me një emër tjetër.

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree