TE FUNDIT

Të pafat futbollistët shkodranë. Ato kanë humbur me penallti ndeshjen finale të kampionatit të futsallës së këtij sezoni, atë ndaj Flamurtarit që kësisoj është shpallur kampion i Shqipërisë. Megjithatë, stafi dhe futbollistët e Vllaznisë në fund të takimit kanë lëshuar akuza të rënda ndaj gjykimit të ndeshjes që sipas tyre, ka ndikuar në rezultatin e saj.Ndeshja është luajtur pasditen e sotme në pallatin e sportit "Asllan Rusi" të Tiranës.

Të enjten në orën 17.00 në pallatin e sportit "Asllan Rusi" të kryeqytetit do të luhet ndeshja finale e kampionatit të futsallës për sezonin 2016-2017. Atë do të diskutojnë Vllaznia e Shkodrës dhe Flamurtari i Vlorës. Të dy këto ekipe kanë triumfuar në gjysmëfinale ndaj kundërshtarëve të tyre, pikërisht shkodranët ndaj Edro Vlorës me rezultatin 7-3 ndërsa vlonjatët kanë mundur me penallti kampionët në fuqi të vendit, Tiranën.

Vllaznia do të jetë në finalen e kampionatit kombetar te futsalles dhe bashke me Flamurtarin do të diskutojnë një tjetër finale, atë të kampionatit të futsallës. Vllaznia në ndeshjen gjysmëfinale ndaj Edro Vlorës ka fituar me rezultatin e thellë 7-3.

Trajneri i kombëtares së minifutbollit të Shqipërisë Alban Hasani që është shkarkuar pasditen e sotme nga Komisioni i Etikës pranë FSHF-së në lidhje me dyshimet ndaj këtij ekipi për komplotim dhe influencim në vendosjen e rezultatit të ndeshjes Shqipëri- Zvicër e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian, nuk ka dashur të flasë gjatë në lidhje me këtë çështje. Në një prononcim të shkurtër për gazetën online www.shkodrasport.com, ai është shprehur: "Jam njoftuar përmes gazetarëve për vendimin e marrë nga Komisioni i Etikës. Në fakt, drejtues të Federatës kanë marrë sinjale për diçka që mund të ketë ndodhur në ndeshjen ndaj Zvicrës dhe më kanë kërkuar informacion se cilët nga futbollistët mund të kenë toleruar.

Kombëtarja shqiptare e minifutbollit ndodhet para një prove të vërtetë. Ditën e nesërme ajo niset drejt Zvicrës, vend ku do të luhen ndeshjet kualifikuese të Kampionatit Europian “Belgjikë 2014”. Kualifikuese këto në të cilat kombëtarja jonë ka pretendime serioze. Jo më kot, ajo është vendosur si kokë grupi nga drejtuesit e UEFA-s. Ekipi ynë kuqezi, prej të hënës së kaluar, është I grumbulluar në Durrës në hotel “Tropikal” ndërsa stërvitjet I ka zhvilluar në pallatin e sportit “Asllan Rusi”. Sipas trajnerit të këtij ekipi Alban Hasani, pretendimet e kombëtares sonë në këto eliminatore janë për t’u kualikuar pavarësish ndonjë problemi që ka patur me dy prej lojtarëve kryesorë të tij.

Ka mbërritur më në fund fitorja e parë për ekipin e Vllaznisë në kampionatin e futsallës (minifutbollit). Ditën e djeshme ai ka mundur Teutën me me rezultatin 11-6. Ndeshja e vlefshme për javën e katërt të kampionatit, është zhvilluar në Tiranë. Ajo është dominuar nga fillimi deri në fund nga djemtë e trajnerit Safet Osja. 11 golat e shënuar në këtë ndeshje kanë patur për autor Alis Paçramin që ka shënuar 4 herë, 3 herë ka shënuar Erind Mlloja, 2 gola kanë për autor Erjon Mandin, nga 1 gol kanë shënuar Eder Meta dhe Besmir Alibali.

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree