Ademi: Kemi shumë borxhe të trashëguara por mbështetja financiare Vllaznisë nuk do t'i mungojë

Shtator 21st, 2017
Pavarësisht zhgënjimit që i solli humbja e fundit me Teutën, ...

Sot pritet vendimi final i UEFA-s. Vllaznia femra ka shpresa për kualifikim

Shtator 21st, 2017
Dita e sotme do të jetë vendimtare për fatet e ekipit të Vllaznisë së ...

Një foto që flet shumë. Akademia Vllaznia, krenaria e klubit shkodran

Shtator 21st, 2017
Nëse Vllaznia sot ka diçka që mund të krenohet, padyshim që ajo është ...

Dështon zhvillimi i Asamblesë së Vllaznisë. Futbollistët sërish pa lekë

Shtator 21st, 2017
Paraditen e sotme duhej të ishte zhvilluar mbledhja e Asamblesë së KF ...

Gjyrezi: Shtyrja e mbledhjes së Asamblesë nuk do ndikojë tek ecuria e Vllaznisë

Shtator 21st, 2017
Shtyrja e miratimit të fondit nga Asambleja e KF Vllaznia sh.a pritet ...

Reagon Vllaznia: Kush shpif për ne, do përfundojë në Gjykatë

Shtator 21st, 2017
Lajmet që kanë qarkulluar sot nëpër rrjete sociale apo dhe në portale ...

Enes Isufi grumbullohet sërish me kombëtaren U-19

Shtator 21st, 2017
Një tjetër lajm i mirë për futbollistin 17 vjeçar shkodran Enes ...

TE FUNDIT

Ndonëse temperaturat kanë qenë të larta për gjatë gjithë verës që lamë pas, çiklistët e Vllaznisë nën drejtimin e trajnerit Leonat Kola për asnjë moment nuk kanë qëndruar pushim. Fillimisht, përgatitjet janë zhvilluar për kampionatin ballkanik ndërsa së fundi, tashmë e gjithë vëmendja është përqendruar tek Rrethi Çiklistik që do të zhvillohet në fundin e muajit shtator. Federata Shqiptare e Çiklizmit ka vendosur të organizojë për herë të parë në histori një Rreth për juniorë dhe kadetë.

Është zhvilluar edicioni i dytë "Triathlon Labeat". Në këtë aktivitet kanë marrë pjesë 50 garues nga Kosova, Mali i Zi, Tirana dhe Shkodra. Si♪ dihet, ky aktivitet përfshin një garë në tre lloje sportesh: atletikë, not dhe çiklizëm. Kanë ndihmuar në zhvillimin e tij Bashkia Shkodër, shoqata The Door, Malteser dhe kompania "B2".

Dita e sotme është e veçantë për ish-kampionin e madh të mundjes Rrok Bardeli. Ai feston 60 vjetorin e tij të lindjes dhe natyrisht që në një përvjetor të tillë nuk ka sesi t'i mungojnë urimet e shumta të shokëve, miqve dhe kolegëve të tij. 10 titujt kampion, fitoret e panumërta në tapet ndaj kundërshtarëve të ndryshëm, e kanë bërë atë të jetë i veçantë. E me këtë përvjetor, nuk na mbetet gjë tjetër veçse t'i urojmë edhe 100 vite të tjera të lumtura.

Pesë çiklistë të Vllaznisë që nga dita e djeshme I janë bashkuar ekipit kombëtar në grumbullimin që ai është duke zhvilluar në Korçë, në kuadrin e përgatitjeve për Kampionatin Ballkanik që do të zhvillohet këtë muaj në Rumani.

Temperaturat e larta të këtij fillim-gushti nuk i kanë penguar çiklistët e Vllaznisë të jenë çdo ditë në stërvitje. Arsyeja është e thjeshtë: Ata përgatiten për të marrë pjesë në Kampionatin Ballkanik që do të zhvillohet në Rumani. Ndërkohë, gjatë këtyre ditëve pranë tyre është gjendur edhe ish- çiklisti i Vllaznisë Festim Meti i cili jeton prej vitesh në Itali.

Sporti shkodran dhe ai shqiptar kanë humbur një tjetër emër të njohur. Atë të shahistit Çesk Jubani i cili është ndarë nga jeta në orët e para të mëngjesit të sotëm në moshën 82 vjeçare. Një njeri i dashur për të gjithë dhe padyshim që mungesa e tij do të jetë e madhe tek familja, shokët, miqtë dhe kolegët e tij.

Suksesi i fundit i çiklistëve të ekipit të Vllaznisë të cilët dominuan në garat e kampionatit kombëtar që u zhvillua pak ditë më parë në Tiranë, natyrisht që e ka kënaqur trajnerin Leonat Kola. Ky i fundit ndjen kënaqësinë e suksesit të sportistëve që drejton të cilët kanë dominuar si në garën e kronometrit individual ashtu edhe atë të rezistencës, gara në të cilat janë ngjitur në podium Bruno Kola, Gjergj Zefi, Astrit Kronaj dhe Samuen Bajrami.

Sukseset e çiklistëve shkodranë vazhdojnë sërish. Ditën e sotme është zhvilluar gara tjetër e kampionatit kombëtar të këtij viti, ajo e rezistencës. Itinerari i saj ka qenë 10 xhiro në distancën nga TEG deri tek Kristal, me një distancë të përgjithshme prej 100 kilometrash. Ajo është zhvilluar për të dyja kategoritë, atë të kadetëve dhe të juniorëve.

Çiklistët e Vllaznisë kanë bërë një paraqitje të mirë edhe në kampionatin kombëtar që ka startuar pasditen e së mërkurës në kryeqytet. Gara e parë e këtij kampionati ka qenë ajo individuale me kronometër. Ekipi shkodran është përfaqësuar në këtë garë me gjashtë sportistë, tre në kategorinë kadetë dhe tre në atë xhuniorë.

Pas pjesmarrjes shumë të suksesshme javën e kaluar në kupën “Mishel Cico” që u zhvillua për tre ditë me rradhë në qytetin e Korçës, çiklistët e Vllaznisë përgatiten për një tjetër aktivitet ku do të marrin pjesë. Bëhet fjalë për Kampionatin Kombëtar që është edhe gara më e rëndësishme e vitit. Paraqitja shumë e mirë e bërë në garat e Korçës, është një tregues se ekipi shkodran do të bëjë të njëjtën paraqitje edhe në aktivitetin e rradhës.

Page 1 of 9

KATEGORIA E PARE

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree