Mbrëmjen e sotme, Kombëtarja U-21 e Shqipërisë ka luajtur në Belfast ndeshjen  e rradhës eliminatore të "Euro 2021" dhe është ndëshkuar vetëm në minutën e 95-të. Ka qenë Bare ai që ka shkaktuar 11-metërsh dhe njëkohësisht është ndëshkuar me kartonin e dytë të verdhë, duke u larguar më pas nga fusha me të kuq dhe çfarë është më e keqja, duke i dhënë mundësi irlandezo-veriorëve të shënonin nga pika e bardhë dhe ta fitonin këtë përballje.

Alban Bushi ka dalë para mediave dhe ka folur për ndeshjet Irlandën e Veriut dhe Islandën. Trajneri i Shpresave flet për lojën dhe thekson se duke bërë lojë të mirë do vijnë edhe golat. “Rëndësi ka që të krijojmë raste, nuk më shqetëson fakti që nuk po shënojmë shumë. Skuadra ka krijuar shumë raste në ndeshjet e fundit miqësore, ndaj jam i bindur se golat do të vijnë.

Dilemat e krijuara më së fundi në lidhje me të ardhmen e futbollistit Ardit Krymi, kanë marrë fund ditën e sotme. Klubi Vllaznia ka vendosur t'ia rinovojë kontratën ekzistuese duke "e blinduar" atë me një kontratë të re, kohëzgjatja e së cilës përfundon në vitin 2020. Kjo do të thotë se mesfushori 21 vjeçar do të jetë pjesë e kuqebluve edhe për tre sezonet e ardhshme.

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree