Dy sezone më parë ka qenë pjesë e Vllaznisë dhe ka lënë një përshtypje të mirë tek tifozët me paraqitjet e  tij. Beratasi Polizoi Arbri duket se e ka ende mendjen tek skuadra shkodrane ndonëse tashmë është detyruar të ndërpresë para kohe për shkak dëmtimesh. Në një postim të tij në rrjetin social facebook ai shkruan:

Armando Cungu nuk është më trajneri i Vllaznisë. Sot ai ka dhënë dorëheqjen dhe tashmë në stolin e skuadrës shkodrane do të ulet Ernest Gjoka, i cili do të nisë sot punën. Por Cungu, në njoftimin që bën për largimin nga Vllaznia, lë pas akuza të forta. Sipas tij, te Vllaznia ka njerëz dhe struktura që veprojnë pa përgjegjshmëri.

Humbja e sotme i ka djegur shumë. Por jo vetëm Armando Cungut. Më shumë se kujtdo tifozëve që zhgënjehen gjithnjë e më tepër apo dhe investimit të bërë nga Bashkia. Ja si është shprehur ai për "Supersport" pas ndeshjes.

Barazimi i sotëm ndaj Flamurtarit ka zhgënjyer trajnerin e Vllaznisë Armando Cungu. Jo për dy pikët e lëna ndaj një skuadre si ajo vlonjate por më tepër për gabimet e bëra si në lojën mbrojtëse ashtu edhe në sulm, çka ka bërë që kuqeblutë të mos marrin më shumë sesa një barazim 1-1 në këtë 90 minutësh.

Ndeshja e rradhës me Flamurtarin po afron dhe tashmë në kampin shkodran po i japin dorën e fundit përgatitjeve për të. Kjo është një sfidë e cila duhet fituar patjetër sepse ndryshe pozitat për Vllazninë në renditje do të rëndoheshin edhe më shumë. Por padyshim që nuk do të jetë e lehtë sepse vlonjatët po bëjnë një paraqitje shumë të mirë në këtë kampionat.

Trajneri i Vllaznisë, Armando Cungu ka folur pas humbjes 2-0 në transfertë ndaj skuadrës së Laçit. Strategu i skuadrës shkodrane është shprehur se ekipi i tij ka luajtur më mirë, por gabimet në mbrojtje sollën disfatën e sotme.“Po vuajmë për të dërguar topin në rrjetë si në Gjirokastër edhe sot në Laç.

Page 1 of 2
We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree