Ka mjaftuar goli i Arsen Hajdarit për t'i dhuruar fitoren e parë në këtë kampionat "Vllaznisë B" ndaj Besës së Kavajës. Lojtari i njohur ka shfrytëzuar një top të mbetur në zonën mike, e ka goditur fort me të majtën dhe ai është përplasur në pjesën e poshtme të traversës duke përfunduar më pas në rrjetë. Ka ndodhur kjo në minutën e 20-të.

Të shtunën në ora 14.00 në fushën "Reshit Rusi" do të luhet ndeshja e javës së shtatë të kampionatit të kategorisë së parë në mes "Vllaznia B" dhe Besës së Kavajës. Nëse kavajasit kanë bërë një paraqitje përgjithësisht të mirë deri më tani, përveç humbjes së fundit ndaj Erzenit, ekipi i dytë i klubit shkodran nuk e ka marrë aq seriozisht mesa duket kampionatin dhe përveç dy-tre paraqitjeve të mira, në dy-tre të tjera ndoshta nuk i ka marrë ashtu si duhet ndeshjet duke u ndëshkuar.

Pavarësisht lojrave të mira të zhvilluar, "Vllaznia B" ende nuk e njeh shijen e fitores në kampionatin e kategorisë së parë ku merr pjesë për herë të parë sivjet. Ajo ka siguruar vetëm dy barazime dhe katër humbje duke siguruar deri më tani vetëm dy pikë. Por, trajneri i kësaj skuadre Ervis Kraja, në një prononcim për "Shkodra Sport" shpresat se tashmë ka ardhur rradha për fitore dhe të parën do ta sigurojnë pikërisht nesër ndaj Besës.

Pasditen e sotme në fushën sportive "Reshit Rusi" duhej të ishte zhvilluar ndeshja miqësore Vllaznia B- Besa e Kavajës, por kjo nuk ka ndodhur. Arsyeja është se ekipi mik nuk ka udhëtuar fare drejt Shkodrës duke zhgënjyer në këtë mënyrë futbollistët dhe stafin teknik të ekipit shkodran. Te pranishem kane qene edhe arbitrat nderkohe qe futbollistet shkodrane e pritnin me interes nje perballje te tille.

Në serinë e miqësoreve që "Vllaznia B" ka organizuar në prag të nisjes së kampionatit të kategorisë së parë, pasditen e sotme ajo do të luajë ndeshjen e rradhës. Përballë saj do të jetë ekipi i njohur i Besës së Kavajës. Takimi do të luhet në orën 16.30 në fushën sportive "Reshit Rusi" dhe do të jetë një test serioz për të dy ekipet 8 ditë para nisjes së kampionatit.

Përgatitjet e sezonit të ri futbollistik vazhdojnë për Vllazninë B vazhdojnë. Përveç stërvitjeve të përditshme, stafi teknik vijon punën për konsolidimin e ekipit dhe për këtë arsye po zhvillon edhe disa ndeshje miqësore. Për këtë javë, e fundit e përgatitores para nisjes së kampionatit, trajneri Ervis Kraja ka planifikuar edhe dy miqësore të tjera.

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree