Napoli ka fituar ndeshjen e radhës në kampionat ndaj skuadrës së Milanit, teksa në fushën e lojës për 90 minuta luajti edhe mbrojtësi i kombëtares sonë, Elseid Hysaj. Ai ka zhvilluar një ndeshje të një niveli mesatar, teksa në krahun e tij napolitanët nuk vuajtën në asnjë moment. Hysaj në minutat e fundit luajti edhe në pozicionin e mbrojtësit të majtë, ndërkohë që mediat italiane kanë vlerësuar qetësinë e tij.

Për mbrojtësin shkodran të Napolit sot ka qenë një ditë e veçantë. Ai ka mbushur plot 100 ndeshje me fanellën e kësaj skuadre dhe për këtë arsye, para ndeshjes Napoli-Sassuolo u zhvillua një ceremoni e vogël. Kapiteni i ekipit Hamshik i ka dhuruar atij një fanellë me numrin 100. Për shkodranin janë bërë plot 100 ndeshje me fanellën e Napolit.

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, vazhdon të jetë në formë të mirë, duke marrë vlerësime nga mediat përtej Adriatikut. Mbrojtësi shkodran shkëlqeu edhe në ndeshjen e fundit të kampionatit në Serie A, në fitoren 3-0 ndaj Cagliari-t në “San Paolo”, duke dhënë ndihmën e tij edhe në fazën sulmuese, pasi në fazën mbrojtëse as që diskutohet që ka bërë detyrat shumë mirë.

Qysh nga mbërritja e Nejmarit dhe Kilian Mbape gjatë meraktos verore, të gjithë endërrojën të luanë për Paris Sën Zhermenin. Janë të shumtë tashmë lojtarët që do të donin të ishin në formacionin galaktik të Unai Emeri. “I pyetur nga media TMW, agjenti i Elseid Hysat, mbrojtësit të djathtë të Napolit, ai ka hapur qartësist portën e “stallës pariziene”.

Mund të luajë për skuadra të mëdha. Të formatit Juventus, Real Madrid apo PSG.Bëhet fjalë për Elseid Hysajn.Të paktën kështu mendon menaxheri i mbrojtësit shqiptar, Mario Xhufredi për frekuncat e “TMë Radio”, radios së portalit të njohur sportiv italian.

Merr fund pritja për fillimin e Champions League. Kompeticioni më i rëndësishëm për klube nis sonte në mbrëmje, teksa skuadrat e mëdha pritet që të dhurojnë spektakël. Liga e Kampionëve në fakt është arena ku spikasin edhe yjet e futbollit. “Sun  Sport” ka publikuar sot një speciale me 7 të rinjtë më premtues që pritet të lënë gjurmë gjatë këtij edicioni. Një ndër ta është edhe Elseid Hysaj për të cilin sajti britanik shkruan fjalët më të mira.

Page 1 of 2
We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree