FSHF ka reaguar sërish me një deklaratë për shtyp në lidhje me shtyrjen e ndeshjes Vllaznia-Lushnja. Institucioni i futbollit i është përgjigjur reagimit të ashpër të Flamurtarit , i cili akuzoi për veprim dashakeqëse për ndryshimet në kalendarin e kampionatit. Sipas vlonjatëve FSHF ka favorizuar disa skuadra të veçanta për të përgatitur sa më mirë ndeshjet.

Dilemat se ku do të luhet ndeshja Vllaznia- Lushnja marrin fund. Kërkesa e klubit shkodran për ta shtyrë për një datrë tjetër këtë takim, ka gjetur aprovimin e Federatës Shqiptare të Futbollit dhe të klubit lushnjar dhe për këtë arsye është rënë dakord që ky takim të luhet më datë 22 nëntor ora 14.00 në stadiumin "Loro Boriçi". Kjo gje behet e ditur nga vete klubi shkodran ne faqen e tij zyrtare.

Superiorja luhet mesjavën e ardhshme, teksa zhvillohen disa ndeshje të rëndësishme të ndara në dy ditë. Të mërkurën zhvillohen shumica e takimeve, dy prej tyre prej orës 14:00. Sfidat hapëse rë javës së dhjetë janë Vllaznia-Lushnja dhe Luftëtari-Teuta.

Ajo që përflitej paraditen e sotme është zyrtarizuar nga vendimi i Komisionit të Liçensimit të Klubeve i cili ka vendosur që të mos e liçensojë fushën sportive "Reshit Rusi" për luajtjen e ndeshjeve të Superligës. Ka qenë vetë klubi Vllaznia ai që ka bërë publike shkresën e ardhur nga FSHF në të cilën zbardhen edhe kushtet që nuk plotëson kjo fushë për të luajtur aty.

Komisioni i Disiplinës pranë FSHF-së sot ka zhvilluar mbledhjen e rradhës të tij për të shqyrtuar rastet e raportuara në ndeshjet e fundjavës. Në vendimet e marra konstatohen dënime për Skënderbeun, Partizanin, Pogradecin, Naftëtarin e Tomorin ndërkohë që për dy ekipet e klubit Vllaznia, ekipet A dhe B, nuk ka asnjë ndëshkim. Madje, nuk ka patur as në dy javët e kaluar.

Kombëtarja shqiptare e futbollit, mosha U-17 e drejtuar nga trajneri Xhemal Mustedanagic do të zhvillojë një turne miqesor ne Kazakistan, i cili do të fillojë programin e ndeshjeve në datën 4 shtator dhe do të shpallë fituesin dhe renditjen përfundimtare në 8 shtator. Trajneri i përfaqësueses kuqezi ka grumbulluar 23 futbollistë, të cilët do të jenë në vëzhgimin e tij. Ata që do të bindin trajnerin do të kenë një vend në listën përfundimtare të kualifikueseve të ekipit kombetar për këtë grupmoshë, që do të zhvillohen në muajin tetor.

Page 1 of 2
We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree