Është një rast i rrallë në këtë sezon, por ndodh. Hamdi Salihi nuk ka arritur të gjejë rrugën e rrjetës për skuadrën e Viener Nojshtad dhe kaq i ka mjaftuar ekipit të sulmuesit shkodran që të humbë kreun e klasifikimit në kategorinë e dytë austriake. Sulmuesi shqiptar luajti si zakonisht nga minuta e parë në duelin kundër Leifering, ekipin e dytë të RB Salcburg i cili militon në kategorinë e dytë austriake dhe ku luajnë disa nga talentet e reja të klubit të njohur austriak.

Hamdi Salihi shënon sërish. Të luajë Neustadt dhe mos shënojë ai, ky po që do ishte lajm. Sulmuesi shkodran është abonuar me golin në Austri dhe po shënon nga ndeshja në ndeshje.Pas pokerit javën e shkuar, ish-sulmuesi i kombëtares shqiptare ka shënuar sot golin e radhës për ekipin e tij.

Katër gola vetëm në ndeshjen e fundit. Në total 13 gola në 15 javë të luajtura në Ligën e Parë austriake, ku është edhe golashënuesi i kampionatit. Hamdi Salihi po përjeton rininë e dytë në Austri, duke bërë atë që di më mirë: Të shënojë! Bomberi po shijon momentin, pa menduar më tepër se ç’duhet për të ardhmen.

Sulmuesi shkodran Hamdi Salihi nuk ndalet në Ligën e dytë në Austri. Ish- sulmuesi i kombetares shqiptare është transformuar në një përbindësh sot në ndeshjen e ekipit të tij Neustadt ndaj Kapfenberg të vlefshëm për javën e 15-të. Ai shënuar tripletë brenda 29 minutash lojë dhe golin e katër sapo ka filluar pjesa e dyte.

Hamdi Salihi nuk ka ndërmend të ndalet në kategorinë e parë në Austri të njohur si “Erste Liga”. Ish-sulmuesi i kombëtares sonë ka shënuar sot golin e fitores për ekipin e tij Wiener Neustadt në transfertën ndaj Hartberg.Sulmuesi shqiptar shënoi në minutën e 70-të, duke finalizuar në mënyrë spektakolar një aksion nga krahu i djathtë.

Me këtë titull e ka nisur shkrimin e saj ditën e sotme gazeta e njohur austriake "Osterreich" një përmbledhje të ndeshjes së fundit të skuadrës Wiener Neustadt dhe njëkohësisht teksa ka bërë edhe një pasqyrë të ecurisë së deritanishme të kampionatit të kategorisë së parë austriak. Ajo është ndalur gjerësisht tek sulmuesi shkodran Hamdi Salihi dhe në këtë shkrim citojmë: "Përsëri Dopietë, tani në kuotën e 8 golave.

Page 1 of 2
We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree