"Vllaznia B" ka marrë një fitore me shumë vlera sot pasdite në Shijak ndaj Erzenit vendas me rezultatin 3-1. Por kjo gjë nuk u ka pëlqyer tifozëve dhe futbollistëve të skuadrës vendase të cilat kanë ushtruar dhunë gjatë gjithë pjesës së dytë dhe sidomos në fundin e ndeshjes ndaj futbollistëve të Vllaznisë. Madje, njëri prej tyre është goditur me mjete të forta. Policia është munduar të qetësojë gjërat por e ka patur shumë të vështirë madje futbollistët shkodranë janë detyruar të qëndrojnë për minuta të tëra në dhomat e zhveshjes në fundin e takimit derisa gjërat janë qetësuar.

Për sfidën ndaj ekipit durrsak, pritet të ketë edhe risi në 18-shen e Vllaznisë. Këtë herë portier i dytë ndaj Teutës do të jetë Vjerdha i ardhur nga ekipi B. Kjo ngaqë Sherri do të luajë nesër në Shijak me ekipin e dytë ndaj Erzenit. Një rrokadë e tillë është bërë me qëllimin për t'i dhënë më shumë minuta lojë edhe Sherrit. Njëkohësisht, edhe stafi teknik kërkon ta shohë atë në paraqitjet e tij në ndeshjet zyrtare dhe jo më kot, kështu do të ndodhë edhe nesër.

Për javen e tete të kampionatit kombëtar të kategorisë së parë, Vllaznia B është mysafire në Shijak ku do të luajë përballë Erzenit vendas. Kuqeblutë e B-së që drejtohen nga trajneri Kraja vijnë në këtë ndeshje pas një fitore shumë të rëndësishme siç ishte ajo me pretendenten Besa, ndërkohë që në Shijak kërkojnë pikë të tjera për t’u rritur në klasifikim.

Skuadra shijakase është një nga më të mirat aktualisht të kampionatit të kategorisë së parë bashkë me Kastriotin, Besën dhe Egnatin megjithatë "Vllaznia B" do të tentojë ta sfidojë brenda në fushën e vet. Në kampin shkodran ka besim për këtë gjë sepse mundësitë dhe aftësitë për të fituar ndaj çdo kundërshtari i kanë.

Në pamje të parë nuk e ka shprehur, madje as në prononcimin e tij për mediat. Bëhet fjalë për trajnerin e "Vllaznia B" Ervis Kraja i cili pas fitores 1-0 të ekipit të tij ndaj ekipit të parë të klubit shkodran, ka ndjerë kënaqësinë e këtij suksesi por ndërkohë në fjalët e thëna për gazetarët, është treguar paksa "diplomat" kur ka thënë:

Pavarësisht se ka qenë një ndeshje miqësore apo dhe testuese, fitorja e sotme e ekipit "Vllaznia B" ndaj "Vllaznia A" mund të quhet një surprizë. Arsyeja është e thjeshtë. Tek ekipi i dytë luajnë futbollistët të cilët nuk kanë gjetur hapësirat e duhura tek ekipi i parë dhe diferencat në emra dhe në pagesa, padyshim që janë të mëdha.

Page 1 of 7
We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree