Ish-kapiteni i të rinjve të klubit blu sezonin e kaluar, ka fituar besimin e trajnerit Faruk Sejdini për të luajtur si titullar në qendër të mbrojtjes pikërisht ndaj kampionëve në fuqi dhe Marku sëbashku me disa të rinj të tjerë të talentuar të Dinamos, ia kanë dalë të marrin barazimin 0-0 ndaj Skënderbeut.