Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 st1\:*{behavior:url(#ieooui) } /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:”Table Normal”; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:”Times New Roman”; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Vllaznia U-19 nuk ka arritur te fitoje serish ne ndeshjen e rradhes. Ajo ka barazuar sot 2-2 ndaj Elbasanit ne takimin e zhvilluar ne fushen sportive “Reshit Rusi”. Pas humbjes te se enjtes ne Durres me Teuten, vjen tashme edhe ky barazim qe konfirmon me se miri formen jo te duhur te skuadres kampione ne fuqi. Ndaj elbasanasve ne takimin e sotem, kuqeblute 19 vjeçare te trajnereve Dibra e Noga, kane kaluar dy here ne avantazh por nuk kane mundur ta ruajne kete rezultat. Goli i pare i takimit eshte shenuar nga Ceka por pa kaluar shume minuta miqte barazojne. Pjesa e pare do mbylle 1-1 nderkohe qe ne fillimin e pjeses se dyte nje tjeter gol nga Mujeci per Vllaznine qe rikthen avantazhin por Lamçja per Elbasanin do shenonte serish dhe kesisoj e gjithe ndeshja do mbyllej ne barazim 2-2. Mungesa e treshes Tafa- Demaj- Guri ndihet shume tek kjo skuader dhe duket se ajo nuk mund te beje dot pa te. Ne antiteze me te rinjte, ekipi i paraterinjve te Vllaznise ka fituar serish sot ne ndeshjen e rradhes me Elbasanin me rezultatin 3-1. Me fillimin e lojes kemi dy gola te shpejte me ane te organizatorit Jakova dhe sulmuesit Kalaja dhe pjesa e pare mbyllet 2-0. Me fillimin e pjeses se dyte, Lutaj per miqte do shenonte nje gol shume te bukur por kuqeblute nuk e vene ne dyshim fitoren dhe shenojne edhe nje gol te trete me ane te Komajt duke e mbyllur ndeshjen ne shifrat 3-1. Me kete fitore, Vllaznia U-17 ngjitet ne kuoten e 12 pikeve duke kryesuar renditjen e ketij kampionati me pike te plota