Ashtu siç pritej, trajneri i kombëtares shqiptare Xhani De Biazi për miqësoren e rradhës me kombëtaren e Kamerunit, ka thirrur edhe dy futbollistët shkodranë Bekim Bala dhe Armando Vajushi. Lista e publikuar sot nga ana e Federatës Shqiptare të Futbollit e vërteton këtë gjë. Dy shkodranët po luajnë shumë mirë me skuadrat e tyre, Bala në Çeki me Spartën e Pragës dhe Vajushi në Bullgari me Liteksin. Tashmë pritet që ata të tregojnë vlerat e tyre të vërteta edhe me kombëtaren pasi e kanë bërë këtë gjë edhe me kombëtaren Shpresa. Ja lista e plotë e lojtarëve të thirrur për miqësoren me Kamerunin:

1-Samir Ujkani 05.07.1988 Palermo
2 -Etrit Berisha 10.03.1989 Kalmar
3 -Armend Dallku 16.06.1983 Vorskla Poltava
4 -Lorik Cana 27.07.1983 SS Lazio
5 -Kristi Vangjeli 05.09.1985 Chernomorets Odessa
6 -Tefik Osmani 25.02.1985 KF Vllaznia
7- Andi Lila 12.02.1986 PAS Jannina
8 -Mergim Mavraj 09.06.1986 Sppg Greuther Furth
9 -Debatik Curri 28.12.1983 Genlcerbirligi
10 -Renato Arapi 28.08.1986 SK Skenderbeu
11 -Elis Bakaj 25.06.1987 Chernomorets Odessa
12 -Ervin Bulku 03.03.1981 Sepahan
13 -Emiljano Vila 12.03.1988 PAS Jannina
14 -Bruno Telushi 14.11.1990 Flamurtari
15 -Armando Vajushi 03.12.1991 Litex Lovech
16 -Sabien Lilaj 10.02.1989 SK Skenderbeu
17 -Bekim Balaj 11.01.1991 Sparta Praha
18 -Edgar Çani 22.07.1989 Polonia Varshava
19 -Armando Sadiku 27.05.1991 Lugano
20 -Alban Meha 26.04.1986 Paderborn 07
21 -Odise Roshi 22.05.1991 FSV Frankfurt