Mesfushori shkodran, Ndriçim Shtubina, vazhdon të ketë probleme me dëmtimin e tij në gju, çka ka sjellë edhe mospërfshirjen e tij në ekip në takimet e fundit. Lojtari ka pësuar një dëmtim të rëndë në ligamentet e gjurit, ndërsa terapitë e bëra nga ai deri në këto momente nuk kanë dhënë frytet e pritura, çka mund të sjellë edhe një ndërhyrje kirurgjikale. Kjo do të thotë se Shtubina nuk do të jetë pjesë e skuadrës minimalisht deri në muajin janar. Ai në këto momente e ka të pamundur të bashkohet me skuadrën në seancat stërvitore.

Megjithatë, në rast se lojtari kryen ndërhyrjen kirurgjikale, mund të jetë sa më shpejt pjesë e ekipit, madje që në muajin janar gjatë fazës përgatitore. Stafi mjekësor i skuadrës së Vllaznisë është i bindur se tashmë për lojtarin kjo pjesë e mbetur e fazës së parë të kampionatit të Kategorisë Superiore mund të konsiderohet e mbyllur, duke qenë se futbollisti nuk do të jetë më nën urdhrat e trajnerit Shpëtim Duri. Ky dëmtim i Shtubinës vjen në momentin më të papërshtatshëm jo vetëm për ekipin, por edhe për vetë futbollistin, i cili ishte kthyer në një titullar të padiskutueshëm dhe në një pikë të fortë për skuadrën. Në fillim të sezonit ai është përdorur si zëvendësues por, më pas, me paraqitjet e mira që tregoi, arriti të zinte një vend në formacionin bazë.

Admir Uruçi