Në miqësoren e sotme ndaj Tiranës me Vllazninë kanë luajtur edhe tre futbollistë kosovarë që kishin ardhur për provë dhe pikërisht Armend Karahoda, Ramadan Kryeziu dhe Triumf Shabani. Dy të parët vinin nga Liria e Prizrenit ndërsa tjetri nga ekipi i Fushë Kosovës. Nga këta futbollistë, vetëm Karahoda që luante si mbrojtës i majtë ka lënë një përshtypje të mirë por kuptohet që nuk është për Vllazninë në këto momente ku ndodhet ajo. Skuadra shkodrane ka bërë një paraqitje të mirë në këtë ndeshje duke goditur edhe dy shtylla me anë të Beqirit dhe Krujës. Me Vllaznine ne kete ndeshje ka luajtur edhe Albert Kaçi Ja formacionet me të cilët kanë luajtur dy skuadrat sot:
Tirana- Vllaznia 2-0
Tirana: I. Lika, Sina, Dushku, Pisha, Ahmataj, Pashaj, Duro, Taku, G. Lika, Peposhi, Morina (U aktivizuan Sejdo, Pigoni, Ferraj, Tushe, Halili, Xhuti, Shala) Tr: A. Tafaj
Vllaznia: Gjokoviç, Kraja, Smajli, Beqiri, Karahoda, Shabani, Kaçi, Kryeziu, Bardulla, Hajdari, Guri (U aktivizuan edhe Semina, Gjini, Belisha,Kruja, Lekaj, Markolaj e Shkjau) Tr: Sh. Duro
shkodrasport.com
Shënues: Morina 62’, Xhuti 69’

www.shkodrasport.com