Opinion nga Tonin Frroku

Dy ndeshje gjashte pike.Jane vetem fillimi i nje Vllaznie krejt ndryshe.Nga ajo e fazes se pare.Gjashte pike ne dy ndeshje nuk eshte se jane shume per nje ekip si Vllaznia.Por,sikurisht qe nuk jane pak per nje Vllazni qe te pakten ne keto dy sezonet e fundit nuk ka ken ajo skuadra e madhe e futbollit tone.Por,ajo qe eshte me kryesorja gjashte pike ne dy ndeshje te luajtura kane bere ate qe stadiumi i qytetit me te madh verior te vendit te duket tejet i vogel. Sepse,pas asaj fitore nje jave me pare me Skenderbeun ne takimin e kesaj jave me Kukesin i gjithe qyteti ka dashur te jene ne stadium. Sepse,Vllaznia e tyre eshte rikthyer.Gjashte pike jane vetem fillimi i nje Vllaznie te bere.Me shkodrane ne perqindje te madhe.Mbi te gjitha me nje president si Agron Çela qe duket se ka ardhur ne kohen e duhur tek Vllaznia. Por,dhe nje trajner si Artan Bushati,qe dikur ka punuar me kete ekip bashke me Myftar Çelen,nje emer qe eshte kthyer ne ikone per Vllaznine.Per ta mbyllur me duhet te them,se nata e ndeshjes me Kukesin do te kujtohet gjate ne futbollin shkodran.Dhe jo vetem.Per ate stadium te tej mbushur sigurisht.Dhe kur rikthehet tifozeria shkodrane te gjithe duhet ta dime mire,se diçka fort e mire ka ndodhur.Vllaznia eshte kthyer.Siç i ka hije kesaj skuadre.Te madhe te futbollit tone.Dhe eshte rikthyer ne diten e lindjes.Ekip qe ka lindur para te gjitha skuadrave te tjera.Ndaj,dhe Vllaznise i ka hije te jete ne krye te vendit.