Ndeshja miqesore ne mes ekipit te Ulqinit dhe Vllaznise e zhvilluar dy nete me pare ne pallatin e sportit te qytetit te Ulqinit, eshte mbyllur me fitoren e skuadres vendase me rezultatin 93-73. Diferenca prej 20 pikesh ka qene e vulosur ne fundin e ndeshjes megjithate duhet thene se ka qene nje takim me shume rivalitet. Trajneri Bledar Gjeçaj ndaj ketij kundershtari ka dashur te shohe gjendjen e skuadres se tij dhe per me teper, t’i pershtatet menyres se te luajturit qe do aplikoje ne ndeshjet e play- off-it. Te mos harrojme se Ulqini eshte nje nga ekipet me te mira te kampionatit malazez te basketbollit dhe ne perberje te tij ka sportiste shume cilesore. Nderkohe, Vllaznia neser do te zhvilloje ndeshjen e fundit te fazes se dyte te kampionatit, ate me Shoqaten Tirana, me te cilen do te percaktoje perfundimisht edhe vendin ne renditje. Fitorja ndaj ketij kundershtari, “vulos” vendin e dyte per kuqeblute dhe per rrjedhoje, ne gjysmefinale te play- off-it, Vllaznia do te ndeshet me Klubin Tirana, teksa dy ndeshje do t’i luaje ne Shkoder dhe nje ne kryeqytet.

www.shkodrasport.com