Pas nje periudhe te gjate mes demtimesh dhe veshtiresish, duket se po vijne momentet e mira per nje futbollist shkodran. Me ne fund ka pasur disa minuta aktivizim për Bekim Balën kundër Zenitit. Sulmuesi i kombëtares shqiptare nuk ka pasur vazhdimësi për shkak të dëmtimeve të pësuara.Megjithatë futbollisti shkodran ka hyrë si zëvendësues në minutën e 83 të takimit por pa mundur të ndryshoj fatin e ndeshjes, në barazimin pa gola të Akhmat Groznit ndaj Zenitit.