Ditën e djeshme u mbyll edhe java e 19-të e Kategorisë Superiore, dhe me poshte po ju sjellim krahasimin e renditjeve, në të njëjtën javë me sezonin e kaluar.

Kukësi numëron plot 10 pikë më pak, dhe forma e këtij sezoni lë shumë për të dëshiruar.Flamurtari ka bërë një rritje galoponte, me 15 pikë më shumë, duke e bërë një kandidat kryesor për Europën këtë sezon.

Për mirë ka ndryshuar edhe Laçi, i cili vjet në këtë javë gjendej i parafundit në renditje, duke luftuar për mbijetesën, ndërsa sot gjendet shumë pranë vendeve të Europës.

Nderkohe Vllaznia sivjet ka 18 pike dhe ndodhet ne vendin e tete te renditjes ndersa nje vit me pare kishte grumbulluar 21 pike pas 19 ndeshjesh dhe mbante vendin e gjashte ne renditje.

Më poshtë, mund të shihni edhe krahasimet nga java e 19-të, në të dy sezonet.

Kategoria Superiore 16/17 – Java 19

Kategoria Superiore 17/18 – Java 19