Bajreni i Mynihut është një ndër klubet më të pasura në botë dhe luksi nuk ka si të mungojë në stadiumin e tyre, por kësaj radhe mund të quhet i tepruar.

Bavarezët po mendojnë që të ndërtojnë suita brenda stadiumit “Allianz Arena”, madje ata kanë mbyllur edhe marrëveshjen me një kompaninë e hoteleve “Marriot”.

Këto suita janë menduar që të përdoren nga personazhe të famshëm apo të afërm të yjeve të Bajernit.

Punimet do të fillojnë në verën e vitit 2019 dhe Bajerni do të bëhet klubi i parë që aplikon diçka të tillë.