Kuqezinjtë 19-vjeçarë do të marrin pjesë në një turne në Itali, në datat 18-23 shkurt, dhe trajneri Erion Bogdani ka shpallur tashmë listën zyrtare.

Bëhet fjalë për turneun “Roma Caput Mundi”, ku edicionin e kaluar ishte Kombëtarja U-19 e Shqiëprisë që u shpall fituese.

Në këtë turne marrin pjesë edhe Greqia, Malta dhe ekipe të rajonit të Lacios.

Ne rradhet e kombetares shqiptare marrin pjese edhe dy futbolliste te Vllaznise, pikerisht mbrojtesit Elmir Lekaj dhe Enes Isufi.

Programi i ndeshjeve është ky:

19 shkurt, ora 15.00

SHQIPËRI – MALTË

20 shkurt, ora 15.00

SHQIPËRI-GREQI

22 shkurt, ora 15.00

C.R. LAZIO – SHQIPËRI

Ja dhe lista e plotë e shpallur nga trajneri Bogdani: