Jose Mourinho është i gatshëm që ta shes David de Gean te Real Madridi.

Portieri spanjoll ka kohë që po e kërkon transferimin te kampionët e Evropës, mirëpo portugezi nuk e ka lejuar largimin e tij.

Mirëpo, sipas mediave spanjolle dhe atyre angleze, Mourinho është i gatshëm që ta lejoj largimin e De Geas në drejtim të Real Madridi, por me një kusht, përcjell ORAinfo.

Portugezi i ka kërkuar Florentino Perezit që të ofrojnë Raphael Varanen në këmbim me De Gean, ndryshe marrëveshje do të jetë vështirë e realizueshme.