Djali i Alaa Ahmed u nda nga jeta të enjten e kaluar, por portieri nuk ia kishte thënë diçka të tillë shokëve të skuadrës apo trajnerit.

Në këto kushte ai luajti në ndeshjen e së premtes në kampionatin e Irakut, ku skuadra e tij Naft Maysan barazoi ndaj Al-Shorta.

Në fund të takimit, portieri nuk mundi t’i kontrollojë më emocionet dhe shpërtheu në lot, i ngushëlluar nga shokët e skuadrës, që në fillim u habitën sepse nuk dinin gjë.

Në nëntor, futbollisti amerikan Marquise Goodwin luajti dhe shënoi pavarësisht se fëmija e tij kishte vdekur vetëm pak ditë nga lindja, pak orë para se të fillonte ndeshja… /telesport/