Kur dukej se gjërat po shkonin ashtu si duhet në pragndeshjen me Teutën, papritur një nga futbollistët e Vllaznisë është dëmtuar.

Nisur nga kjo, ai pritet të mos jetë i gatshëm për takimin e së hënës. Bëhet fjalë për mesfushorin Florind Bardulla.

25 vjeçari ka pësuar një dëmtim gjatë këtyre ditëve dhe pritet të mos jetë i gatshëm për ndeshjen e rradhës.

Në pamje të parë mungesa e tij nuk prish dhe aq shumë punë ngaqë nuk ishte projektuar ta niste ndeshjen si titullar megjithatë është një alternativë më pak në pankinë.

Bardulla sa herë që e ka nisur nga minuta e parë apo dhe ka hyrë në fushë më vonë, është munduar të japë më të mirën e tij duke treguar grintë dhe karakter.

Prandaj dhe mungesa e tij është një lajm jo i mirë për Vllazninë.
© shkodrasport.com