Me dy gola të shënuar në pjesën e dytë të ndeshjes, Vllaznia U-17 ka marrë një tjetër fitore në kampionat dhe vazhdon të kryesojë renditjen.

Ndeshja e zhvilluar paraditen e sotme në fushën sportive “Reshit Rusi”, është dominuar nga kuqeblutë por ata vetëm në pjesën e dytë kanë arritur të shënojnë.

Rezultati është zhbllokuar në minutën e 60-të teksa ka qenë mbrojtësi Krymi që ka shënuar.

Ndërkohë në minutën e fundit të ndeshjes, do të shënonte golin e dytë Torishta. Vllaznia U-17 kësisoj ka fituar 2-0 ndaj Partizanit.

Me këtë fitore, ekipi shkodran është ngjitur në kuotën e 34 pikëve duke mbajtur vendin e parë, i shkëputur nga ekipet e tjera.

Kjo ka qenë fitorja e 11-të për të ndërkohë që edhe golaverazhi është shumë i mirë, 35 gola të shënuar dhe vetëm 4 të pësuar.
© shkodrasport.com