Skuadra koplikase ka marrë fitoren e 10-të në kampionat. Ka ndodhur kështu pikërisht pasditen e sotme kur ajo ka fituar me rezultatin e pastër 3-0 ndaj Internacional.

Në ndeshjen e luajtur në fushën e kompleksit “Vëllezërit Duli”, kanë dominuar vendasit.

Në pjesën e parë ato kanë shënuar dy gola me anë të Besart dhe Denis Çokajt. Ndërkohë golin e tretë dhe të fundit e ka shënuar në pjesën e dytë sulmuesi Donat Toma.

Me këtë fitore, Veleçiku është ngjitur në kuotën e 31 pikëve duke mbajtur sërish vendin e dytë në renditje.

Edhe Vora, skuadra që mban vendin e parë, ka fituar këtë javë. Ajo ka mundur 4-1 Gramshin dhe prandaj diferenca e saj me koplikasit vazhdon të mbetet tre pikë në favor të saj.
© shkodrasport.com