Askush nuk e përfaqëson më mirë epokën fitimtare të Barcelonës në vitet e fundit se çifti i formuar nga Messi dhe Iniesta.

Dy protagonistët e fundit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve, në të cilën Barcelona arriti të marrë një barazim të mrekullueshëm në “Stamford Bridge”, kundër Chelsea.

Kjo konfirmohet nga shtypi katalanas, i cili përkon kryesisht me lavdërimin e të dy lojtarëve. Një foto e Messit dhe Iniestës zë mbulesën e “Mundo Deportivo”, e cila kujton se të dy lojtarët tashmë i kanë rrumbullakosur nga 30 tituj secili te Barcelona.

Nga ana e saj, “L’Esportiu” ka titullin e madh “The Nightmare Blue”, duke kujtuar se si nëntë vjet më parë, një lojë në mes të dyja skuadrave do të shënonte kalimin e Barcelonës në finalen e Romës, ku katalanasit do të mundnin Manchester United dhe do të fitonin Champions-in.

“La Vanguardia” nënvizon se Messit i kanë mbetur gjashtë ekipe pa iu shënuar gol në Champions (Atletico Madrid, Liverpool, Benfica, Rubin Kazan, Inter dhe Udinese), me të cilat është përballur argjentinasi në këtë kompeticion madhor për klubet europiane.

“Sport” flet për mënyrën se si po komplikohet nënshkrimi me Arthur, i cili, pavarësisht se është në rrugë të mbarë, është ngatërruar disi nga interesi i Monakos. Së fundi, “El Periódico” e hap seksionin e vet të sportit duke pyetur pse Dembélé nuk luan. /telesport/