Chelsea do të shikojë për të marrë një marrëveshje të re për Eden Hazard duke i ofruar atij £ 288,000-në javë, raporton Don Balon.

Blues janë të etur për të marrë terma të freskëta në vend me sulmuesin Belg dhe te shuajnë bisedimet për një lëvizje të mundshme të madhe të parave në Real Madrid.

Ai konsiderohet nje lojtar shume i rendesishem dhe jo me kot, drejtuesit e klubit duan ta mbajne me çdo kusht serish aty.

Deshira e Real apo dhe e ndonje klubi tjeter per ta bere prone te tij, padyshim qe ka vene ne levizje drejtuesit e Chelsea qe duan te rinovojne sa me pare me Hazard.