Sot, do skuadrat e Superligës do zbresin në fushë për të luajtur takimet e javës së 21-të të kampionatit.

Kukësi do përballet me Laçin në orën 14:00, Lushnja me Kamzën në po të njëjtën orë.

Flamurtari udhëton në transfertë në Durrës për tu përballur me Teutën në orën 17:00, ndërsa Skëndebeu pret në shtëpi Partizanin po në orën 17:00.

Katë takime mjaft interesante të cilat priten me mjaft interes nga të gjithë sportdashësit. Newsport.al ka zbuluar emrat e gjyqtarëve pak orë para se skuadrat të zbresin në fushë, që janë si më poshtë.

Per t’u permendur fakti se nga 18 arbitrat qe do gjykojne sot, ka edhe nje shkodran. Madje edhe ai si arbiter i katert ne ndeshjen Kukesi- Laçi dhe ai eshte Melis Dervishi.

Gjyqtarët e takimit:

Skënderbeu-Partizani

Andi Koçi – Durrës

Fatmir Lamaj -Durrës

Mateo Sadikaj-Durrës

Enea Jorgji -Elbasan

Teuta-Flamurtari

Emirion Sino -Fier

Ilir Tartari-Fier

Orgest Grabova- Fier

Kridens Meta -Tiranë

Kukësi-Laçi

Juxhin Xhaja- Tiranë

Ermal Barushi -Tiranë

Enea Pashaj -Patos

Melis Dervishi- Shkodër-4

Olsi Sokoli -Tiranë-Linja 1

Klajdi Kola -Vlorë-Linja 2

Lushnja-Kamza

Eldorjan Hamiti-Lezhë

Ridiger Cokaj -Lezhë

Paulin Simoni- Lezhë

Kreshnik Cjapi -Fier