Ne barazim 0-0 eshte mbyllur pjesa e pare e ndeshjes qe po luhet ne Gjirokaster ne mes Luftetarit dhe Vllaznise.

Ne minutat e para verehet nje loje e kujdesshme e te dy ekipeve por me pas jane dy- tre topa te humbur ne mesfushen shkodrane, çka i jep mundesine gjirokastriteve per te rrezikuar.

Por rastet nuk mungojne as per Vllaznine. Ne dy momente Sukaj ka mundesi te godase porten vendase por gabon ne gjuajtje.

Loja fiton emocione dhe ne krahun tjeter Shkurtaj me koke eshte prane golit per Luftetarin.

Ne minutat e mbetura pavaresisht rasteve te krijuara, nuk do kete gol dhe per rrjedhoje pjesa e pare mbyllet ne barazim 0-0.

www.shkodrasport.com