Ndeshja e ores 14.00 qe do te luhet ne Gjirokaster ne mes Luftetarit dhe Vllaznise, do te mbylle javen e 21-te te Superliges.

Nje ndeshje qe ne fakt pritet me interes nga te dy ekipet sepse mund te vendose shume gjera per te ardhmen e tyre ne kampionat.

Nderkohe Federata Shqiptare e Futbollit pak minuta me pare ka bere publik edhe emrat e arbitrave qe do te gjykojne kete sfide.

Keshtu, arbiter kryesor ne kete ndeshje do te jete tiranasi Ardian Beqiri. Per te eshte ndeshja e pare qe do te arbitroje Vllaznine ne kete sezon.

Ndihmes te tij do jene dy tiranasit e tjere Egin Doda dhe Denis Rexha ndersa arbiter i katert do te jete Orlando Kuka po nga kryeqyteti.

Delegat i FSHF-se do jete “i hekurti” Besnik Çela ndersa vezhgues Fatmir Tare.