Presidenti I FK Kukesi, Safet Gjici I ftuar ne studion e kampionatit boteror “Rusi 2018” ne Tv1 Channel ka komentuar situaten ne te cilen gjendet sot ekipi I Vllaznise.

Duke marre shkas nga perjetimi qe kane pasur tiofzat shkodrane pas renies se Vllaznise nga kategoria, presidenti Gjici shprehet se ish- trajneri ketij, ekipi Armando Cungu nuk duhej te ishte larguar nga Vllaznia.

Gjici: Po te kishte vazhduar ne krye te ekipit serish Cungu, Vllaznia nuk do te kishte rene nga kategoria, pasi trajneri Ernest Gjoka nuk bente per kete ekip, pasi Vllaznia eshte peshe e rende.

Gjici: Urojme qe Vllaznia te rikthehet shpejt aty ku I takon dhe te zgjidhen problemet e ketij ekipi. Vllaznia po te mos ishte nen menaxhimin e bashkise se Shkodres dhe te ishte e privatizuar me shifrat e harxhuara do te mund te ishte shpallur edhe kampion i Shqiperise.

Gjici: Biznesmene ne Shkoder ka shume, prandaj une besoj qe do te dale njeri prej tyre qe do ta privatizoje Vllaznine, pasi Superiroja eshte e “cunguar” pa Vllaznine. Ky ekip ka nje histori qe smund ta heqim nga futbolli. Eshte nje turp qe ky ekip do te mos kete vendin qe i takon.