Sfida mes Teutës dhe Laçit, ka përfunduar në një barazim 1-1. Për kamerat e “Supersport”, Uendi Vecaj, lojtari i ndeshjes, ka folur, për sfidën e sotme.

Vecaj ka thënë: “Për mendimin tim, ishte një ndeshje shumë e mirë. Pjesën e parë hymë, pak me neglizhencë, në pjesën e dytë, i dhamë volum lojë dhe shënuam. Ishte pozitive si ndeshje. Gjithkush ka dëshirë ta nisë titullarë, por unë japë çdo gjë, dhe mundohem të kap formacionin.

Jam munduar të bëjë gjithmonë maksimumin për t’i mbush profesorit mendjen. Por futbolli ky është. Futem për t’i dhënë forcë shokëvë, duhet të bëjë edhe më shumë, se kaq.

Mesfushori shkodran edhe javen e kaluar spikati me golin e shenuar. Forma e tij ka ardhur gjithnje ne rritje dhe kesisoj nuk perjashtohet mundesia qe ne ndeshjen e rradhes ta nise si titullar.