Skënderbeu është në krizë dhe si kurrë më parë në epokën e suksesshme të klubit mbylli një vit me katër humbje radhazi në kampionat. Një situatë e paprecedentë që i ka shtangur të gjithë në Korçë, madje i ka humbur qetësinë karakteristike edhe vetë kreut të klubit.

Një situatë e mbushur me hije dyshimesh për vazhdimësinë, probleme të brendshme, “senatorë” që nuk po i përgjigjen trajnerit, vendimi i KAS-it që nuk po vjen dhe deri te vonesat e rrogave.

Por, për të gjitha këto është vetë presidenti Ardjan Takaj që ka vendosur të flasë pas dy javësh të mbushura me polemika. Në intervistën ekskluzive për “Panorama Sport”, presidenti i bardhekuqve ka për të gjithë.

U përgjigjet atyre që aludojnë për humbjet e Skënderbeut, sqaron dorëheqjen e Orges Shehit pas ndeshjes me Luftëtarin, si dhe zbulon për herë të parë se çfarë ndodh me rrogat. “Këtu i gjithë problemi është se pse mundim ne Partizanin.

Kush do flejë mbi dafina dhe do të mendojë se ne nuk jemi për titull, do të bëjë gabimin më të madh. Nuk heqim dorë kurrë, do ta shikoni në fushë”, thotë ndër të tjera kreu i klubit korçar.