Interi është një skuadër që lufton deri në fund, madje duke parë disa nga sukseset e saj, ekipi i Spaletit ka marrë maksimumin e ndeshjes në çerekorëshin e fundit, ndonëse akoma më madhështore kanë qenë fitoret në sekondat e fundit si ndaj Totenhemit, Sampdorias, Milani dhe ndaj Napolit.

* 18/09/2018 (Champions)

INTER – TOTENHEM 2-1

Golat: Ikardi 86′, Vesino 92′ / Eriksen 53′

* 22/9/2018 (Seria A)

SAMPDORIA – INTER 0-1

Golat: Brozoviç 94′

* 25/9/2018 (Seria A)

Inter – Fiorentina 2-1

Golat: Ikardi 45′ (p), D’Ambrozio 77′ / Shkriniar 53′ (a)

* 7/10/2018 (Seria A)

SPAL – Inter 1-2

Golat: Paloski 72′ / Ikardi 14′, 78′

* 21/10/2018 (Seria A)

Inter – Milan 1-0

Goli: Ikardi 92′

* 15/12/2018 (Seria A)

Inter – Udineze 1-0

Goli: Ikardi 77′ (p)

* 26/10/2018 (Seria A)

Inter – Napoli 1-0

Goli: Martinez 91′