Vetëm pritet zyrtarizimi pasi që Brahim Diaz tashmë veçse është futbollisti më i ri i Real Madrid, deklaron “Marca”.com.

Megjithëse ky transferim ishte i paraparë për të ndodhur gjatë afatit kalimtar të verës duket se drejtuesit madrilien nuk kanë kohë për të humbur dhe e kanë afruar në rradhët e tyre ‘dimantin’ 19 vjeçar që luante te City.

Ky transferim është arritur për shumën e 10 milionë eurove, derisa Diaz do të përfitojë 3,5 milionë euro.

Diaz ka zhvilluar vetëm katër ndeshje zyrtare këtë edicion me Manchester City-n dhe kjo ishte njëra ndër arsyet që ai kishte vendosur për tu larguar.