Mesfushori turk i Milanit, Hakan Çalhanoglu, foli për “DAZN” për të ardhmen e tij me klubin, raportet me Gatuzon dhe për zërat që e lidhin me një transferim te Lajpcigu në muajin janar:

“Në futboll, është normale të kesh periudha jo të mira gjatë një sezoni. Mendoj se kjo periudhë mund të na forcojë të ecim përpara, jemi tre pikë prapa Ligës së Kampioneve, gjithçka është ende e mundur.

E ardhmja ime? Jam i lumtur te Milani, jam i lumtur me Gatuzon dhe stafin e tij, madje edhe kur ai zemërohet me mua, e pranoj , sepse është një trajner me mentalitet fitues. Sinqerisht, është më mirë të mos thuash asgjë, ndryshe do iu godasë (qesh)”,- u shpreh Çalhanoglu.

Mg Milano 18/03/2018 – campionato di calcio serie A / Milan-Chievo Verona / foto Matteo Gribaudi/Image Sport
nella foto: esultanza gol Hakan Calhanoglu