Tifozeritë e klubeve më të famshme në botë e kanë ulur pak ritmin sepse nëpër stadiume shkojnë edhe turista që shijojnë një ndeshje.

Por, për shumë disa ekipe në Europë, është ndryshe. Ka akoma klube që arrijnë ti frymëzojnë ekipet e tyre dhe që atmosfera nëpër stadiume është mbreslënëse. Ndër to është Galatasarai i cili zë vendin e parë. Tifozët në Turqi janë të “çmenduar”.

Pas tyre vjen Liverpuli, me një tifozeri të jashtëzakonshme, duke shtuar edhe sezonin e mirë që skuadra e Klop po kalon. Por, stadiumi i Galatasarai mban rekord ku është gjithmonë i mbushur me fishekzjarre dhe është plot e përplotë edhe gjatë seancave stërvitore.