Trajneri Ernest Gjoka është në kërkim të një qendër mbrojtësi tek Kamza, dhe klubi duket se ka hedhur sytë tek Vllaznia. Bëhet fjalë për shtatlartin e shkodranëve, Renato Malotën.

Mbrojtësi do të dëshironte një kalim në Superiore, pas 6 muajsh në Kategorinë e Parë, por fakti që për momentin ndodhet nën kontratë me Vllazninë, e bën këtë operacion, shumë të vështirë në merkato.

Por nderkohe ende nuk eshte e qarte nese ekipi shkodran do ta lejoje te largohet apo jo. Trajneri Lika ka kerkuar perforcime te tjera dhe nese do te kishte largime, gjerat do te komplikoheshin.

Objektivi i kuqebluve eshte i qarte, kalimi ne Superlige dhe per kete arsye e kane konsideruar Maloten nje element shume te rendesishem. Per kete arsye, mbetet per t’u pare se çfare do te ndodhe ne ditet ne vijim ne lidhje me kete çeshtje.