Juventus thuhet se do të bëjë një ofertë për Cristiano Romero-n e Genoa-s. Ai mund të jetë pasardhësi i Medhi Benatia, i cili kërkon të largohet nga klubi.

Gjithashtu, edhe Andrea Barzagli është në vitin e fundit të kontratës kështu që Zonja e Vjetër do të hyjë në merkato për të marrë një mbrojtës të denjë.

Benatia që po kërkon me çdo kusht të largohet nga Juventus për shkakt se nuk po gjen hapësira, këtë e ka konfirmuar edhe vetë lojtari disa herë.

Dhe tani Gazzetta dello Sport raporton se Romero është objektivi kryesor i Bardhezinjve për merkaton e verës.

Por pritet që Juve ta blejë dhe ta huazojë te Genoa në mënyrë që ai të fitojë më shumë eksperiencë në kampionatin italian duke parë se është vetëm 20 vjeç. /telesport/