SC Gjilani ka zytarizuar marrëveshjen me mesfushorin Semir Hadzibulic.Mesfushori 32 vjeçar me origjinë nga Bosnja, por i lindur në Novi Pazar ka firmosur kontratë me kuqbardhët deri në verën e vitit 2020.

Ai është prezantuar nga drejtori sportiv i gjilanasve Sallah Sherifi.“Skuadra e Gjilanit sot ka arritur të afrojë edhe një lojtar brenda ekipit.Semir Hadžibulič sot ka firmosur kontratën me klubin e Gjilanit deri në verën e vitit 2020.

Mesfushori nga Novi Pazari në skuadrën e Gjilanit,vie pas një përvoje në shum klube rajonale dhe me gjerë,ku kishte zhvilluar karrierën e tijë mjaftë të pasur futbollistike.

Hadžibuliç sezonin e fundit kishte luajtur për skuadrën nga Ishujt Faroe,Kí Klaskvík”, thuhet në njoftimin zyrtar të klubit gjilanas. Por para se te kalonte tek skuadra Klaskvik, ai ka luajtur edhe me Vllaznine me te cilin beri paraqitje te mire, por u largua prej saj per shkak te disa problemeve familjare.