Tek Vllaznia e basketbollit të meshkujve kanë filluar të ndryshojnë shumë gjëra. Ardhja e drejtuesve të rinj padyshim që i ka dhënë tjetër ritëm skuadrës dhe zhvillimeve. Kanë ardhur dhe po vijnë lojtarë të rinj dhe kjo e bën këtë ekip në rritje dhe kuptohet që prej tij pritet edhe më shumë.

Ndërkohë nga sa mësohet tashmë ka edhe një tjetër ndryshim në skuadër, por këtë herë sa i takon lojtarit që do të mbajë shiritin e kapitenit. Siç dihet që prej largimit të Ervin Berdicës, atë e ka mbajtur Damian Bekteshi.

Por ditët e fundit drejtuesit e skuadrës kanë marrë një vendim tjetër. Ata kanë vendosur që shiritin tani e tutje ta mbajë lojtari më i madh në moshë i ekipit- Erjon Llazani.

Vllaznia eshte ne kuadrin e pergatitjeve per fazen e dyte te kampionatit dhe po zhvillon disa ndeshje miqwsore. Te paren e luajti dje ne Prizren ndaj ekipit Ponte dhe e fitoi 78-77.

Nderkohe e dyta per kuqeblute do te jete ajo qe do te luajne te dielen ne Ulqin dhe pas saj mendohet te zhvillohen edhe dy-tre te tjera por kete here ne Shkoder.
© shkodrasport.com