Ne barazim 0-0 eshte mbyllur miqesorja e luajtur mesditen e sotme ne Kamez ne mes Vllaznise dhe Laçit.

Nje ndeshje pergjithesisht e mire e kuqebluve te cilet kane qene me prane fitores dhe kane patur edhe me shume raste shenimi.

Madje Pusi ne minuten e 51-te ka goditur traversen duke qene shume prane golit te avantazhit.

Perveç tij, ne pjesen e pare kane patur raste shenimi edhe Malota, Tafili e Zeqaj ndersa ne te dyten perveç traverses, Pusi ka patur edhe dy raste te tjera e po ashtu edhe Ruqi ka qene prane golit.

Ne pjesen e pare Vllaznia ka luajtur me kete formacion: Sherri, Gurishta, Zeqaj, Malota, Gocaj, Krymi, Tafili, Lika, Hajdari, Zogaj, Junior.

Ne pjesen e dyte trajneri Lika ka aktivizuar formacionin e dyte: Selimaj, Mehmedaj, Borshi, Marku, Ruqi, Hysenaj, Palushani, Bilali, Lushaj, Pusi, Eziamaka. Hoti.

www.shkodrasport.com