Roman Kalderon, ish-presidenti i Realit të Madridit ka folur për herë të parë pas ikjes së Zinedin Zidan nga stoli i ekipit të “Los Blancos”.

Kalderon ka qenë në krye të kampionëve të Europës nga viti 2006 deri në vitin 2009. Ai ka zbuluar prapaskenën dhe të vërtetën se pse tekniku francez, pas një suksesi të jashtëzakonshëm me Realin, vendosi që të largohet nga pankina e madrilenëve.

““Zidan dëshironte të mbante Kristiano Ronaldon në ekip dhe shitjen e Garet Bejl, ndërsa Florentino Perez bëri të kundërtën. Presidenti nuk e dëgjoi trajnerin, i cili vendosi të largohej”, zbulon Ramon Kalderon.